Moja Pierwsza kolonia w Tleniu Lato 2020


Wymagania:

1. MOJA PIERWSZA KOLONIA
dla woj. KUJ-POM:  10 dniowa kolonia  skierowana jest dla:
dzieci od 6-10 lat

Terminy dostępnych turnusów:

Turnus T1: 27.06.-06.07.2020 (10 DNI)

Cena za osobę po dofinansowaniu do:
do 10.06.2020 r. to 1179 zł/os (10 DNI)

Turnusy Moja Pierwsza Kolonia obejmuje:

 • zajęcia programowe na plaży Wdeckiego WOPR i jeziorze Mukrz w Tleniu ,
 • zajęcia sportowe i gry zespołowe prowadzone przez instruktorów sportu:
 • Korzystanie z kajaków, rowerków wodnych pod opieką ratowników WOPR po jeziorze Mukrz oraz rzece Wdzie
 • zajęcia survivalowe (zaprawa dla początkujących), cykl zajęć i zabaw: tworzenie drużyny, tropienie zwierząt, rozpalanie ogniska czy wreszcie budowa szałasu w naszym pięknym lesie tuż za ośrodkiem
 • zajęcia na naszym basenie na ośrodku (od rana aż do zmroku, bo przecież basen jest oświetlony),
 • gry terenowe: „poszukiwacze zaginionego skarbu”, „siódemka”, podchody,
 • wieczorami: dyskoteki, zabawy integracyjne, pokazy mody, „Mam Talent”, seans filmowy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami

PROGRAM WYCIECZEK PODCZAS TURNUSÓW:

I.  WYCIECZKA DO PIŁY-MŁYNA:

WIOSKA GÓRNICZA

Kopalnie na Śląsku to rzecz oczywista, ale kopalnie węgla na północy Polski? Górnicza Wioska w Borach Tucholskich powstała na bazie niesamowitej historii, która „wyłoniła się” nieoczekiwanie, dosłownie i w przenośni, spod ziemi. Badania archeologiczne tego terenu potwierdziły, że w latach 1850 – 1939 działało tu 5 podziemnych kopalń węgla brunatnego. Dziś w Górniczej Wiosce zobaczyć można pozostałości jednej z nich, spotkać tajemniczego ducha kopalni i poszukać skarbu górnika Wilhelma Krügera. Warsztaty rękodzielnicze zachęcą do poznania fachu garncarza i kowala, a panie przyozdobią się własnoręcznie wykonanymi ozdobami z filcu. Dzieci chętnie bawią się tu w XIX-wieczne gry i zabawy.

 PARK LINOWY

Park pełni zadanie szkoleniowe, umożliwiające poznanie indywidualnych predyspozycji potencjalnych użytkowników chcących skorzystać z kolejnych poziomów trudności, które w dalszym etapie oferuje obiekt.

Przeznaczony jest również dla młodszych dzieci (kolejno pokonywane przeprawy linowe odbywają się na b. małych wysokościach).

Drugi obiekt, to jakby kolejny, znacznie bardziej wymagający poziom wtajemniczenia dla potencjalnego zdobywcy. Obiekt zawieszony jest na naturalnie występujących drzewach zlokalizowanych na wysokiej skarpie z widokiem na rzekę Brdę.

Wyżej wymienione obiekty łączy zespół długich zjazdów tzw. tyrolek.

Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wyspecjalizowana kadra instruktorska.

II.  WYCIECZKA DO FOJUTOWA:

Poczujesz się jak w tropikach. Wchodzimy na kompleks nowoczesnych 3 basenów zewnętrznych łącznie o średnicy 50m, dostosowanych do różnych potrzeb i możliwości. W strefie basenowej znajduje się niecka o głębokości od 110cm do 140cm wraz ze zjeżdżalnią 3-torową anakonda, niecka o głębokości od 90cm do 110cm wraz ze zjeżdżalnią rodzinną, brodzik dla dzieci o głębokości od 30cm do 50 cm wraz ze zjeżdżalnią słonik i grzybkiem wodnym. Na terenie kompleksu do dyspozycji jest 200 leżaków ,oraz szafki na rzeczy i ubiór.

Nowoczesny plac zabaw z rurami, drewnianymi konstrukcjami, gokartami i zjeżdżalniami.

Akwedukt wodny wraz z wieżą widokową-unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych szkłem wodnym (wodą szklaną) i lepikiem. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów.

III.  WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY INDIAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ
W WYMYSŁOWIE ORAZ MUZEUM BORÓW TUCHOLSKICH

Jedyne w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha, w którym znajdują się prywatne zbiory oryginalnych eksponatów indiańskich Sat-Okha, syna Polki i wodza Indian.

Druga część wycieczki obejmuje wizytę w Muzeum Borów Tucholskich, a w nim… kilka wystaw stałych oraz salę wystaw czasowych. Skansen Kultury Borowiackiej jest atrakcją przyciągającą tysiące odwiedzających. Jest co pokazać, są entuzjaści, którzy chętnie będą prowadzić warsztaty, są wspaniałe produkty regionalne… dzieci dowiedzą się jak robi się masło czy jak kiedyś robiono pranie.

W ramach Wypoczynku gwarantujemy również:

 • Zakwaterowanie uczestników w pokojach.
 • Transport uczestników z Bydgoszczy
 • 3 posiłki podczas dnia.
 • Korzystanie z pełnej infrastruktury i sprzętu sportowo rekreacyjnego w obiekcie.
 • Dyskoteki, ogniska oraz karaoke
 • Atrakcje i wycieczki zapisane w ofercie.
 • Ubezpieczenie NNW uczestników wypoczynku.

Siedziba Ośrodka:

OSW „PATRIA” w Tleniu,
ul.: Czerska 10, 86-151 Tleń

Organizator:

Towarzystwo „Nasze Szwederowo” w Bydgoszczy,
Tel.: 881 772 008 (PN-PT godz: 10-18 So godz: 10-13)

Zgłoszenie dziecka możliwe jest poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony poniżej.

Zgłoś uczestnika – formularz zgłoszeniowy (kliknij)