Nowość „DWA KÓŁKA&KAYAK”


Zapraszamy na kolonie w Tleniu

Termin turnusu:
Turnus KY1: 04-13.07.2020 r. (10-dni)

Wymagania:
dzieci 10-15 lat
-umiejących jeździć na rowerze
-dzieci aktywne ruchowo i kondycyjnie

Cena turnusu:
1180 zł/ os za 10 dni

Opis programu:

Obóz został stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, która chce spędzić wakacje aktywnie i z pasją. Naszą propozycją jest rower a do niego kajak. Zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku od 8 do 16 lat. Jedyne czego wymagamy od uczestników obozu to otwarta głowa i pozytywne nastawienie. Jeśli obsługa roweru nie jest Ci obca to świetnie, dzięki cudownemu otoczeniu rzeki Wdy odkryjesz uroki kajakarstwa i błogiego spędzania czasu na wodzie.

Zajęcia rowerowe obejmują następujące bloki:

-teoretyczno-praktyczny:

a) zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach

b) budowa i eksploatacja roweru, konserwacja i naprawa sprzętu

-wycieczki rowerowe podczas turnusu:

a) Tleń-Wierzchy-Pruskie-Zdroje-Zielonka-Wierzchucin-Wierzchlas /trasa 38 km/ wraz ze zwiedzaniem rezerwatu cisów w Wierzchalsie (największy rezerwat cisów w Europie Środkowo-Wschodniej), ukochany „gaj” Leona Wyczółkowskiego.

b) Tleń-Osie-Żur Elektrownia /trasa 21 km/ wraz ze zwiedzaniem elektrowni szczytowo-pompowej wg projektu prof. Alfonsa Hoffmanna i uroczyście uruchomionej przez prezydenta RP Ignacego Mościckiego 15 lutego 1930 r.

c) Tleń-Wymysłowo-Tleń /trasa 45 km/ wraz ze zwiedzaniem jedynego w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha, w którym znajdują się prywatne zbiory oryginalnych eksponatów indiańskich Sat-Okha, syna Polki i wodza Indian.

Zajęcia kajakowe obejmują następujące bloki:

teoretyczno-praktyczny:

a) zasady bezpieczeństwa na wodzie i korzystania ze sprzętu pływającego

b) instruktarz prawidłowego operowania sprzętem wodnym

-wycieczki i spływy kajakowe:

a) trasa Tleń-Grzybek-Osie-Tleń (trasa 3 h): jezioro Mukrza i rzeka Wda

b) trasa Błędno-Stara Rzeka (trasa 2,5h), spływ Wdą

c) Stara Rzeka-Tleń (trasa 2 h), spływ Wdą

Zajęcia z części rowerowej prowadzić i zabezpieczać będzie Pan Norbert Łysiak-właściciel szkoły N-BIKE ACADEMY, instruktor kolarstwa.

Za bezpieczeństwo na wodzie oraz zajęcia kajakowe odpowiedzialny będzie Pan Grzegorz Sulkowski-wiceprezes Wdeckiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Dzieci korzystają z naszego sprzętu: zabezpieczamy rowery i kajaki VISTA.

Atrakcje i wycieczki przewidziane w ramach programu:
I.  WYCIECZKA DO PIŁY-MŁYNA:

WIOSKA GÓRNICZA

Kopalnie na Śląsku to rzecz oczywista, ale kopalnie węgla na północy Polski? Górnicza Wioska w Borach Tucholskich powstała na bazie niesamowitej historii, która „wyłoniła się” nieoczekiwanie, dosłownie i w przenośni, spod ziemi. Badania archeologiczne tego terenu potwierdziły, że w latach 1850 – 1939 działało tu 5 podziemnych kopalń węgla brunatnego. Dziś w Górniczej Wiosce zobaczyć można pozostałości jednej z nich, spotkać tajemniczego ducha kopalni i poszukać skarbu górnika Wilhelma Krügera. Warsztaty rękodzielnicze zachęcą do poznania fachu garncarza i kowala, a panie przyozdobią się własnoręcznie wykonanymi ozdobami z filcu. Dzieci chętnie bawią się tu w XIX-wieczne gry i zabawy.

 PARK LINOWY

Park pełni zadanie szkoleniowe, umożliwiające poznanie indywidualnych predyspozycji potencjalnych użytkowników chcących skorzystać z kolejnych poziomów trudności, które w dalszym etapie oferuje obiekt.

Przeznaczony jest również dla młodszych dzieci (kolejno pokonywane przeprawy linowe odbywają się na b. małych wysokościach).

Drugi obiekt, to jakby kolejny, znacznie bardziej wymagający poziom wtajemniczenia dla potencjalnego zdobywcy. Obiekt zawieszony jest na naturalnie występujących drzewach zlokalizowanych na wysokiej skarpie z widokiem na rzekę Brdę.

Wyżej wymienione obiekty łączy zespół długich zjazdów tzw. tyrolek.

Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wyspecjalizowana kadra instruktorska.

II.  WYCIECZKA DO FOJUTOWA:

Poczujesz się jak w tropikach. Wchodzimy na kompleks nowoczesnych 3 basenów zewnętrznych łącznie o średnicy 50m, dostosowanych do różnych potrzeb i możliwości. W strefie basenowej znajduje się niecka o głębokości od 110cm do 140cm wraz ze zjeżdżalnią 3-torową anakonda, niecka o głębokości od 90cm do 110cm wraz ze zjeżdżalnią rodzinną, brodzik dla dzieci o głębokości od 30cm do 50 cm wraz ze zjeżdżalnią słonik i grzybkiem wodnym. Na terenie kompleksu do dyspozycji jest 200 leżaków ,oraz szafki na rzeczy i ubiór.

Nowoczesny plac zabaw z rurami, drewnianymi konstrukcjami, gokartami i zjeżdżalniami.

Akwedukt wodny wraz z wieżą widokową-unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych szkłem wodnym (wodą szklaną) i lepikiem. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów.

III.  WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY INDIAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ
W WYMYSŁOWIE ORAZ MUZEUM BORÓW TUCHOLSKICH

Jedyne w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha, w którym znajdują się prywatne zbiory oryginalnych eksponatów indiańskich Sat-Okha, syna Polki i wodza Indian.

Druga część wycieczki obejmuje wizytę w Muzeum Borów Tucholskich, a w nim… kilka wystaw stałych oraz salę wystaw czasowych. Skansen Kultury Borowiackiej jest atrakcją przyciągającą tysiące odwiedzających. Jest co pokazać, są entuzjaści, którzy chętnie będą prowadzić warsztaty, są wspaniałe produkty regionalne… dzieci dowiedzą się jak robi się masło czy jak kiedyś robiono pranie.

W ramach Wypoczynku gwarantujemy również:

  • Zakwaterowanie uczestników w pokojach.
  • Rowery i kajaki VISTA.
  • Transport uczestników z Bydgoszczy
  • 3 posiłki podczas dnia.
  • Korzystanie z pełnej infrastruktury i sprzętu sportowo rekreacyjnego w obiekcie.
  • Dyskoteki, ogniska oraz karaoke
  • Atrakcje i wycieczki zapisane w ofercie.
  • Ubezpieczenie NNW uczestników wypoczynku.

Siedziba Ośrodka:

OSW „PATRIA” w Tleniu,
ul.: Czerska 10, 86-151 Tleń

Organizator:

Towarzystwo „Nasze Szwederowo” w Bydgoszczy,
Tel.: 881 772 008 (PN-PT godz: 10-18 So godz: 10-13)

Zgłoszenie dziecka możliwe jest poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony poniżej.

Zgłoś uczestnika – formularz zgłoszeniowy (kliknij)