Pływam Jak Ryba kolonie w Tleniu


PŁYWAM JAK RYBA

Turnus TR1: 04.07.-13.07.2022 r. Brak wolnych miejsc
Turnus TR2: 04.08.-13.08.2022 r. Brak wolnych miejsc
Ośrodek Patria, Tleń
Kolonia dla dzieci 9-13 lat
1350 zł/ osoba

Turnus skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat. Kolonia w Tleniu to pakiet propozycji spędzenia wolnego czasu, które doskonale sprawdziły się podczas wcześniejszych sezonów,  zapewniając uczestnikom moc fantastycznych wrażeń. Program w sposób wyważony łączy czas relaksu i fizycznej aktywności podczas nauki pływania jak i jej doskonalenia. Skomponowany został tak, aby wycieczki nie stanowiły nadmiernego wyzwania dla dziecka, przynosząc jednocześnie ogromną satysfakcję wynikającą z poznawania i przeżywania przygody.

Pływam Jak Ryba

Pensjonat „PATRIA” położony jest w samym sercu Wdeckiego Parku Krajobrazowego, położonego w Borach Tucholskich. Błękit jeziora z jednej strony, zieleń lasu z drugiej – trudno chyba o lepsze warunki do wyciszenia i błogiego relaksu. Podobny charakter ma także wystrój pensjonatu, który jest nowoczesny i przytulny, zachowując przy tym swój historyczny i zabytkowy charakter. Obiekt po remoncie w 2012 r. dla 130 dzieci. Pokoje 4-7 osobowe z łazienkami. Kuchnia i stołówka znajdują się na obiekcie. Obiekt wyposażony jest w świetlicę wraz ze sprzętem muzycznym i sportowym: stołami do ping-ponga, bilarda, piłkarzykami i cymbergajem. Na obiekcie znajdują się boiska do:  koszykówki, piłki nożnej i siatkowej oraz nowoczesny basen kąpielowy. Obiekt wyposażony jest w sprzęt sportowy i rowery oraz pływający: kajaki i rowerki wodne. Teren ośrodka jest ogrodzony.

I. OPANUJESZ GNIEW, ZAKOCHASZ SIĘ W MIŁOSNEJ ORAZ ZRELAKSUJESZ SIĘ W GEOTERMALNYCH SOLANKACH.
No dobrze, sprawdzamy, czy uda się nam opanować Gniew? Wiemy już, że nie chodzi o gniew jako emocję, bo nazwa „Gniew” wywodzi się od słowa „wzgórze” (Gymew, Gmew). Na wzgórzu tym, na nadwiślańskiej skarpie, wznosi się zamek. Razem z miastem tworzy tak piękną panoramę, że niektórzy nazywają ją „Kazimierzem Północy”. Skojarzenie z Kazimierzem pojawi się jeszcze w czasie naszej wędrówki po mieście. A skoro jesteśmy przy panoramach to dodam, że z punktu widokowego na podzamczu roztacza się przepiękny widok na dolinę Wisły. Tego się nie odzobaczy.

Historia miasta nierozerwalnie wiąże się z historią zamku i vice versa. Panujący na tym terenie książę Sambor II podarował w XIII wieku ziemię gniewską najpierw oliwskim cystersom, ale potem zmienił zdanie i stwierdził, że lepiej będzie, gdy opanują go Krzyżacy. Ci wzięli to sobie do serca. Bardzo im się ziemia gniewska spodobała i zbudowali tu swoją pierwszą posiadłość po lewej stronie Wisły. A to utorowało im drogę umocnienia swojej pozycji na Pomorzu. Bracia zakonni raźno wzięli się do pracy i nie minęło wiele czasu jak wybudowali zamek oraz osadzili na nim swojego komtura. Gniewowi nadali prawa miejskie.

Zamek zwiedzamy w całęj jego okazałości pod opieką przewodnika.

MIŁOSNA-pobyt na Terenach Rekreacyjno-Sportowych w Kwidzynie

Historia stada ogierów w Kwidzynie sięga 1788 roku. Założono wtedy pierwszą stadninę koni. Jej lokalizacja przypadła na plac przy zamku, dawniej określany jako przedzamcze. Głównym zadaniem stadniny było zaopatrywanie pobliskich prowincji w konie, które w tamtych czasach były główną siłą pociągową. Lokalizacja stadniny obok zamku okazała się niepraktyczna. W związku z tym na początku XX wieku podjęto decyzję o budowie nowego kompleksu. Wtedy właśnie na lokalizację wybrano tereny w bezpośrednim sąsiedztwie miasta – obecną Miłosną. W 1910 roku oddano do użytku cały kompleks, w obrębie którego znalazły się trzy potężne stajnie, kryta ujeżdżalnia, wieża z wiatrakiem, która stanowiła własne źródło zaopatrywania w wodę, a także osobne osiedle mieszkaniowe dla wszystkich pracowników kompleksu.

Podczas pobytu w Miłosnej obejrzymy stare stajnie dla koni, zwierzęta w mini zoo, przejedziemy się bryczką po Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna oraz zjemy pyszną kiełbaskę z żarzącego się ogniska.

W trzeciej części wycieczki dzieci i młodzież relaksować się będą w unikatowym kompleksie solankowym GEOTERMII Grudziądz. Baseny o wysokiej temperaturze i zasoleniu mają niezwykłe właściwości zdrowotne, to SPA dla naszej skóry i umysłu.
II. A MOŻE MORZE…

Całodzienny wypad do Gdańska, z czasem na kilkugodzinny plażing

Tym razem proponujemy całodzienny wypad do stolicy Pomorza w nowej odsłonie.
A w programie nowości:

-trzygodzinne plażowanie i kąpiel na cudownej plaży w Gdańsku-Jelitkowie

-zwiedzanie ERGO ARENA-największego stadionu piłkarskiego w północnej Polsce, areny zmagań podczas EURO 2012.

-Świat zabawek oczami dziecka

Wizyta w Galerii Starych Zabawek to wspaniała i niezapomniana podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa. W tym magicznym miejscu najmłodsi goście poznają zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie a nawet pradziadkowie. Wśród ekspozycji można podziwiać stare lalki, misie, wyposażenia domków dla lalek, samochody, pojazdy rolnicze, samoloty i pistolety. Nie zabraknie też instrumentów muzycznych dla dzieci, gier planszowych oraz zręcznościowych i wielu innych.

-Na spacer…do Parku Oliwskiego

Powstające przez lata aleje, stawy, nasadzenia i elementy małej architektury stworzyły przestrzeń jedyną w swoim rodzaju – miejsce rodzinnych spacerów, spotkań, a także wydarzeń kulturalnych. Oprócz cennej roślinności z całego świata (w parku znajduje się ogród botaniczny), możemy zobaczyć tu kaskadę na Potoku Oliwskim, porozmawiać w Grotach Szeptów (w jednej grocie słychać, co mówi nawet szeptem osoba w grocie po drugiej stronie alei) czy spojrzeć na pozostałość Książęcego Widoku – osi widokowej, która tworzyła iluzję, jakoby zaraz za stawem zaczynało się morze.

III. DOTKNIJ NIEBA – PARK LINOWY

Park pełni zadanie szkoleniowe, umożliwiające poznanie indywidualnych predyspozycji potencjalnych użytkowników chcących skorzystać z kolejnych poziomów trudności, które w dalszym etapie oferuje obiekt.

Przeznaczony jest również dla młodszych dzieci (kolejno pokonywane przeprawy linowe odbywają się na b. małych wysokościach).

Drugi obiekt, to jakby kolejny, znacznie bardziej wymagający poziom wtajemniczenia dla potencjalnego zdobywcy. Obiekt zawieszony jest na naturalnie występujących drzewach zlokalizowanych na wysokiej skarpie z widokiem na rzekę Brdę.

Wyżej wymienione obiekty łączy zespół długich zjazdów tzw. tyrolek.

Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wyspecjalizowana kadra instruktorska.

IV.  WYCIECZKA DO FOJUTOWA:

 1. Poczujesz się jak w tropikach. Wchodzimy na kompleks nowoczesnych 3 basenów zewnętrznych łącznie o średnicy 50m, dostosowanych do różnych potrzeb i możliwości. W strefie basenowej znajduje się niecka o głębokości od 110cm do 140cm wraz ze zjeżdżalnią 3-torową anakonda, niecka o głębokości od 90cm do 110cm wraz ze zjeżdżalnią rodzinną, brodzik dla dzieci o głębokości od 30cm do 50 cm wraz ze zjeżdżalnią słonik i grzybkiem wodnym. Na terenie kompleksu do dyspozycji jest 200 leżaków ,oraz szafki na rzeczy i ubiór.
 2. Nowoczesny plac zabaw z rurami, drewnianymi konstrukcjami, gokartami i zjeżdżalniami.
 3. Akwedukt wodny wraz z wieżą widokową-unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych szkłem wodnym (wodą szklaną) i lepikiem. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów.
 • zajęcia programowe na plaży Wdeckiego WOPR i jeziorze Mukrz w Tleniu ,
 • przeprowadzenie 20-godzinnego modułu szkoleniowego z nauki i doskonalenia pływania różnymi stylami pływackimi zajęcia poprowadzą instruktorzy;
 • zajęcia programowe z bezpieczeństwa na wodzie, sposobów pomocy osobom poszkodowanym i zasad udzielania pierwszej pomocy;
 • spływ kajakowy rzeką Wdą na odcinku Stara Rzeka-Tleń
 • zawody kajakowe na jeziorze Mukrz
 • zajęcia sportowe i gry zespołowe prowadzone przez instruktorów sportu:
 • Korzystanie z kajaków, rowerków wodnych pod opieką ratowników WOPR po jeziorze Mukrz oraz rzece Wdzie
 • kąpiele i plażowanie na kąpielisku strzeżonym i w basenie na ośrodku
 • Kolonia sportowa kończy się egzaminem pływackim i możliwością zdobycia karty pływackiej.
 • zajęcia survivalowe (zaprawa dla początkujących), cykl zajęć i zabaw: tworzenie drużyny, tropienie zwierząt, rozpalanie ogniska czy wreszcie budowa szałasu w naszym pięknym lesie tuż za ośrodkiem
 • zajęcia na naszym basenie na ośrodku (od rana aż do zmroku, bo przecież basen jest oświetlony),
 • gry terenowe: „poszukiwacze zaginionego skarbu”, „siódemka”, podchody,
 • wieczorami: dyskoteki, zabawy integracyjne, pokazy mody, „Mam Talent”, seans filmowy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami
 • Zakwaterowanie uczestników w pokojach.
 • Transport uczestników z Bydgoszczy
 • 3 posiłki podczas dnia.
 • Korzystanie z pełnej infrastruktury i sprzętu sportowo rekreacyjnego w obiekcie.
 • Dyskoteki, ogniska oraz karaoke
 • Atrakcje i wycieczki zapisane w ofercie.
 • Opiekę wychowawczą, ratowników WOPR, instruktorów sportu, opiekę medyczną podczas całego pobytu na ośrodku.
 • Ubezpieczenie NNW uczestników wypoczynku.
 • Turnus TR1: 04.07.-13.07.2022 r. (10 dni) Brak wolnych miejsc!!!
 • Turnus TR2: 04.08.-13.08.2022 r. (10 dni) Brak wolnych miejsc!!!

1 350 zł /osoba

 • Jeżeli płatność będzie dokonywana przez PayU lub Tpay należy do ceny doliczyć +3%
 • W ramach ceny można zrealizować Bon Turystyczny dopiero w trakcie trwania wypoczynku

Dziecko można zapisać na kolonie tylko i wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie. 
Liczy się kolejność zgłoszeń