WAKACJE Z MINECRAFTEM w TLENIU


WAKACJE Z MINECRAFTEM… NIE bądź łoś-zapisz się już dziś!

Dla Kogo oferta?

Kolonia skierowana jest dla: dzieci od 9 lat-12lat

Jaki termin turnusu?

Turnus M1: 26.06.-03.07.2021 (8-dni) – Brak wolnych miejsc!!! (tylko lista rezerwowa)

Turnus M2: 05.07.-12.07.2021 (8-dni) – Brak wolnych miejsc!!!

Gdzie będziemy mieszkać?

Ośrodek Patira w Tleniu

 • Obiekt po remoncie w 2010 r. dla 115 dzieci
 • Pokoje 4-7 osobowe z ładnymi łazienkami
 • Kuchnia i stołówka znajdują się na obiekcie
 • Śniadania i kolacje podawane są w formie „stołu szwedzkiego”,dwudaniowy obiad  i podwieczorek w formie tradycyjnej
 • Obiekt wyposażony jest w świetlicę wraz ze sprzętem muzycznym i sportowym: stołami do ping-ponga, bilarda, piłkarzykami i cymbergajem
 • Na obiekcie znajdują się boiska do:  koszykówki, piłki nożnej i siatkowej oraz nowoczesny basen kąpielowy
 • Posiadamy sprzęt sportowy i rowery oraz pływający: kajaki i rowerki wodne
 • Teren ośrodka jest ogrodzony

Co w programie MINECRAFT?

Niesamowite światy z wykorzystaniem mocy Scratcha!
Na koloniach nauczycie się, jak dostosowywać Minecraft, aby tworzyć mini-gry, kopiować całe budynki i zamieniać nieciekawe bloczki w złoto. To Wy będziecie tworzyć programy, które zabiorą Was na wycieczkę po świecie Minecrafta dzięki automatycznej teleportacji.

Na pstryknięcie palca będzie tworzyć ogromne pomniki, piramidy, lasy tak wielkie, jak te w Tleniu.

Dzięki Minecraftowi otworzą  się  przed Wami sekretne przejścia, które otwierają się, gdy włączymy ukryty przełącznik. Zagościcie w strasznym mieście duchów, które znika i się pojawia w innym miejscu Sami odkryjecie dokładnie miejsce, gdzie trzeba kopać, aby znaleźć rzadkie bloki, Rzucicie urok, aby kaskada kwiatów (lub dynamit, jeśli macie odwagę!) podążała za każdym naszym ruchem, Niezależnie od tego, czy jesteś superfanem Minecrafta, czy nowicjuszem, ujrzysz Minecrafta w nowym świetle, ucząc się jednocześnie podstaw programowania.

Dzięki sile Scratcha, wszystko to co było to jest już przeszłość!

Na jakie wycieczki pojedziemy?

Wycieczka Piła-Młyn
Wioska Górnicza

Kopalnie na Śląsku to rzecz oczywista, ale kopalnie węgla na północy Polski? Górnicza Wioska w Borach Tucholskich powstała na bazie niesamowitej historii, która „wyłoniła się” nieoczekiwanie, dosłownie i w przenośni, spod ziemi. Badania archeologiczne tego terenu potwierdziły, że w latach 1850 – 1939 działało tu 5 podziemnych kopalń węgla brunatnego. Dziś w Górniczej Wiosce zobaczyć można pozostałości jednej z nich, spotkać tajemniczego ducha kopalni i poszukać skarbu górnika Wilhelma Krügera. Warsztaty rękodzielnicze zachęcą do poznania fachu garncarza i kowala, a panie przyozdobią się własnoręcznie wykonanymi ozdobami z filcu. Dzieci chętnie bawią się tu w XIX-wieczne gry i zabawy.

 PARK LINOWY

Park pełni zadanie szkoleniowe, umożliwiające poznanie indywidualnych predyspozycji potencjalnych użytkowników chcących skorzystać
z kolejnych poziomów trudności, które w dalszym etapie oferuje obiekt.Przeznaczony jest również dla młodszych dzieci (kolejno pokonywane przeprawy linowe odbywają się na b. małych wysokościach). Drugi obiekt, to jakby kolejny, znacznie bardziej wymagający poziom wtajemniczenia dla potencjalnego zdobywcy. Obiekt zawieszony jest na naturalnie występujących drzewach zlokalizowanych na wysokiej skarpie
z widokiem na rzekę Brdę. Wyżej wymienione obiekty łączy zespół długich zjazdów tzw. tyrolek. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa wyspecjalizowana kadra instruktorska.

WYCIECZKA DO FOJUTOWA:

Poczujesz się jak w tropikach. Wchodzimy na kompleks nowoczesnych 3 basenów zewnętrznych łącznie o średnicy 50m, dostosowanych do różnych potrzeb i możliwości. W strefie basenowej znajduje się niecka o głębokości od 110cm do 140cm wraz ze zjeżdżalnią 3-torową anakonda, niecka o głębokości od 90cm do 110cm wraz ze zjeżdżalnią rodzinną, brodzik dla dzieci o głębokości od 30cm do 50 cm wraz ze zjeżdżalnią słonik i grzybkiem wodnym. Na terenie kompleksu do dyspozycji jest 200 leżaków ,oraz szafki na rzeczy i ubiór.

Nowoczesny plac zabaw z rurami, drewnianymi konstrukcjami, gokartami i zjeżdżalniami.

Akwedukt wodny wraz z wieżą widokową-unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach – akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych szkłem wodnym (wodą szklaną) i lepikiem. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów.

WYCIECZKA DO MUZEUM KULTURY INDIAN AMERYKI PÓŁNOCNEJ
W WYMYSŁOWIE ORAZ MUZEUM BORÓW TUCHOLSKICH

Jedyne w Europie Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okha, w którym znajdują się prywatne zbiory oryginalnych eksponatów indiańskich Sat-Okha, syna Polki i wodza Indian.
Druga część wycieczki obejmuje wizytę w Muzeum Borów Tucholskich, a w nim… kilka wystaw stałych oraz salę wystaw czasowych. Skansen Kultury Borowiackiej jest atrakcją przyciągającą tysiące odwiedzających. Jest co pokazać, są entuzjaści, którzy chętnie będą prowadzić warsztaty, są wspaniałe produkty regionalne… dzieci dowiedzą się jak robi się masło czy jak kiedyś robiono pranie.

Co w programie poza wycieczkami?

 • 4 bloki zajęć po 2,5 h, w grupach 8 osobowych na specjalnie przygotowanych komputerach z licencją gry Minecraft na potrzeby zajęć oraz na własny użytek autorskie rozszerzenie środowiska programowania graficznego Scratch.
 • zajęcia programowe na plaży Wdeckiego WOPR i jeziorze Mukrz w Tleniu ,
 • zajęcia sportowe i gry zespołowe prowadzone przez instruktorów sportu:
 • Korzystanie z kajaków, rowerków wodnych pod opieką ratowników WOPR po jeziorze Mukrz oraz rzece Wdzie
 • zajęcia survivalowe (zaprawa dla początkujących), cykl zajęć i zabaw: tworzenie drużyny, tropienie zwierząt, rozpalanie ogniska czy wreszcie budowa szałasu w naszym pięknym lesie tuż za ośrodkiem
 • zajęcia na naszym basenie na ośrodku (od rana aż do zmroku, bo przecież basen jest oświetlony),
 • gry terenowe: „poszukiwacze zaginionego skarbu”, „siódemka”, podchody,
 • wieczorami: dyskoteki, zabawy integracyjne, pokazy mody, „Mam Talent”, seans filmowy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami

Co gwarantujemy w cenie kolonii?

 • Zakwaterowanie uczestników w pokojach.
 • Transport uczestników z Bydgoszczy
 • 3 posiłki podczas dnia.
 • Korzystanie z pełnej infrastruktury i sprzętu sportowo rekreacyjnego w obiekcie.
 • Dyskoteki, ogniska oraz karaoke
 • Atrakcje i wycieczki zapisane w ofercie.
 • Ubezpieczenie NNW uczestników wypoczynku.

Jak cen za osobę?

1040 zł/os (8-dni)